- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

Ciekawa awaria baterii w iPhonie

Jeśli używasz niecertyfikowanej ładowarki lub kabla USB do ładowania iPhone'a to możesz spodziewać się widoku jak na fotce poniżej. Dodatkowo pomaga w tym częste rozładowywanie baterii do końca - trzeba wiedzieć, że formatowanie baterii w iPhone'ach jest ZŁE.

Zdjęcie przedstawia baterię z iPhone'a 3GS, nagazowała się/napęczniała rozrywając tylną obudowę urządzenia wyginając płytę główną iPhone'a co jest szczególnie szkodliwe dla urządzenia.

Jeżeli Twój iPhone się restartuje, bateria trzyma bardzo krótki okres czasu, zauważasz "rozstęp" na tylnej obudowie (model iPhone 3gs) lub szparę pomiędzy tylną szklaną obudową a aluminiową ramką w iPhone'ach 4 lub 4s, to są to pierwsze znaki uszkodzenia baterii. W opinii naszego iPhone-serwisu, przyczyną zbierania się gazów jest pozostawienie urządzenia na dłuższy czas kompletnie rozładowanego, nieraz byliśmy świadkami sytuacji, w których taki telefon przy pierwszym ładowaniu po długiej przerwie rozrywał się na naszych oczach. Pamiętajcie używajcie certyfikowanych akcesorii i przechowujcie swojego nieużywanego iPhone'a NAŁADOWANEGO.