- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 plus słaba bateria

Coraz częściej do naszego serwisu trafiają iPhone'y po wymianie baterii ale czas pracy/czuwania nadal jest dramatycznie niski 3-5 godzin. Szkoda tych baterii zainstalowanych fabrycznie bo są sprawne, przyczyna leży po stronie płyty głównej telefonu. Krótki czas pracy dotyczy w sumie iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 plus i iPhone 6s oraz iPhone 6s plus, o iPhone 5 pisałem w osobnym temacie.

Jeżeli używacie niecertyfikowanych akcesorium takich jak ładowarka czy kabel, to możecie mieć taki problem i prawdopodobnie Wasz iPhone sygnalizował niezgodność charakterystycznym żółtym trójkątem na ekranie. Z naszego doświadczenia wynika, że w czołówce "zabijających" to niecertyfikowane ładowarki samochodowe.

 

Zawyżony pobór prądu płyty głównej iPhone'a powoduje jeszcze jeden objaw, nawet oryginalne lub certyfikowane kable przestają poprawnie ładować lub ładują na ładowarkach z wyższym prądem ładowania.

Taki objaw wprowadza w błąd niedoświadczone czy też niewyspecjalizowane serwisy, wymieniają moduły ładowania (dock), wymieniają też baterie i to wątpliwego pochodzenia czy jakości, robią tą NIEPOTRZEBNIE!!

W naszym serwisie na poczekaniu, na oczach klienta jesteśmy w stanie trafnie w 100% zdiagnozować płytę główną iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 plus i iPhone 6s plus. Prąd spoczynkowy powinien być w okolicach 1mA, a iPhone'y w których bateria krótko "trzyma" ten prąd mają przekroczony kilkunastokrotnie. W naszym serwisie wymieniamy dokładnie tylko te elementy, które są uszkodzone, nie improwizujemy za pieniądze klienta.