- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

iPhone 4g nie ładuje

iPhone 4g przestał ładować po podłączeniu do trefnej ładowarki, to dość częsta usterka zwłaszcza po użyciu słabej jakości ładowarki do zapalniczki. W takich przypadkach o ile nie odparuje procesor trzeba wymienić układ PowerManager. Nasze doświadczenie pozwala na użycie układu z odzysku co robi różnicę w cenie, na fotkach ukazany jest cały proces wymiany tego układu. Dla skali w niektórych fotkach jest ostrze wykałaczki ;)

Poniżej ujęcie obszaru gdzie umiejscowiony jest układ PM - ten największy prostokąt z ledwo widocznym logiem.

iPhone 4g naprawa ładowania

 

Tutaj widzimy wylutowany układ PM, oczyszczony z kleju i przygotowany do reballingu. Teraz on leży na "plecach", te błyszczące miejsca to punkty lutownicze, które łączą go z płytą główną. 

iPhone 4g naprawa ładowania

 

Poniżej PM pod sitem do reballingu, teraz punkty lutownicze widzimy przez sito.

iPhone 4g naprawa ładowania

 

Pasta lutownicza wypełnia okrągłe dziury sita, poniżej fajnie widać pastę, która składa się z mikroskopijnych kuleczek. Powiększenie około 40x, czyli max mojego mikroskopu, ogniskowa nie daje rady w tym zakresie przez co ostrze wykałaczki nie jest już tak wyraźne.

iPhone 4g naprawa ładowania

 

Tutaj, po użyciu gorącego powietrza drobinki pasty połączyły się już w ładne kuleczki, za chwile zobaczycie układ oczyszczony i przygotowany do montażu.

iPhone 4g naprawa ładowania

 

Gotowy po reballingu.

iPhone 4g naprawa ładowania

 

A tutaj mamy już wlutowany układ do płyty głównej iPhone'a. Jakieś 25minut dla kogoś z mocnym doświadczeniem. W niektórych publikacjach proces ten określają jako skrajnie trudny lub niewykonalny, ...ale co zrobić jak trzeba uruchomić iPhone'a bo Klient w nim ma całą firmę, z dwa tysiące kontaktów, ważne foty i oczywiście zero backup'u.

iPhone 4g naprawa ładowania

Myślę żeby w następnych fotorelacjach zamiast wykałaczki użyć czegoś innego, macie jakieś pomysły?